top of page
Pani Zwierzakowa

Jak przygotować się do wizyty kociego behawiorysty?


Ostatnio było o psiakach to, żeby było w równowadze pora na kociaki i temat podobny jak przygotować się do wizyty behawiorysty 😀

Kilka postów wcześniej pisałam tez o zachowaniach, które jeżeli się pojawiają warto skontaktować się z behawiorysta (agresja, lękliwość , problemy z załatwianiem się w kuwecie)

Jeśli już podjąłeś/as decyzje, ze to czas na pomoc eksperta (pamiętaj, ze mimo, ze znasz swoje zwierze najlepiej na świecie, to nie czyni cię behawiorysta - tak jak posiadanie auta nie robi z ciebie mechanika) to super.

Oczywiście behawiorysta nie ma magicznej tabletki na wszystkie niepożądane zachowania , a proces zmiany bywa długi i trudny, jednak dzięki wspólnej współpracy i zmianom życie w waszej kocio ludzkiej rodziny będzie lepsze.

Co zatem zrobić jeszcze przed spotkaniem?

Usiąść, wziąć 3 głębokie oddechy i zacząć notować wszystko co niepokoi w zachowaniach kota/kotów , nawet drobnostki one często maja duże znaczenie (nie ma głupich pytań i spostrzeżeń ).

Najlepiej robić to cała rodzina bo wtedy każdy jej członek może wnieść swoje indywidualne spostrzeżenia

Co niepokoi was w kocim zachowaniu ?Jakieś historie, które obrazują zachowania. Czasem np tylko jedna osoba z rodziny jest świadkiem zdarzenia.

Znajdźcie historie chorób, a także nowe badanie(najlepiej z ostatniego miesiąca, a nie sprzed paru lat), dużo problemów behawioralnych wynika ze stanu zdrowia.


Czy czas spotkania jest ważny ?


Po pierwsze zaplanuj spotkanie tak, żeby był to luźniejszy dzień , dobrze by było gdyby byli wszyscy , którzy opiekują się kotkami.

Jeśli twój kot/y maja pory gdy są bardziej aktywne, a nie zajmują się spaniem to jest to najlepsza pora na konsultacje.


O co mogę Was jeszcze zapytać i na co mogę zwrócić uwagę :

A) o jedzenie

B) zobaczyć czy koty maja w domu wszystko co im do szczęścia potrzeba: nie patrze czy drapak pochodzi z najlepszego kociego butiku tylko czy jest, w jakim jest stanie, czy kot może z niego swobodnie korzystać, tak samo kuwety

C) spytać o historie kotka, w jakim mniej więcej wieku pojawił się w waszym domu, w jakich okolicznościach


Spotkanie to przede wszystkim rozmowa, podczas której obserwuje kot/y. Nie ma głupich pytań, a ja chętnie słucham.

Po konsultacji otrzymujecie ode mnie : zalecenia co robić dalej.

A ty byłeś w z kotem u behawiorysty?

Jeśli informacje były dla ciebie przydatne: zapisz, udostępnij, podaj dalej.


4 wyświetlenia

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Zabawa z psem

Comments


bottom of page